
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 16 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 510 mW |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Power Dissipation | 510 mW |
| Response Time | 1.3 µs |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 400 ns |
| Operating Supply Current | 200 µA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Propagation Delay | 700 ns |
| Max Supply Current | 200 µA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 400 µA |
| Max Input Current | 250 nA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 70 °C |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Voltage Gain | 106.02 dB |
Stock: 745
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53177
Ext.Price$0.53177
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53177 | $0.53177 |
| 10 | $0.37959 | $3.79590 |
| 25 | $0.33086 | $8.27150 |
| 50 | $0.31386 | $15.69300 |
| 100 | $0.29773 | $29.77300 |
| 300 | $0.28243 | $84.72900 |
| 500 | $0.26792 | $133.96000 |
| 1000 | $0.25415 | $254.15000 |
| 3000 | $0.24109 | $723.27000 |
